Archiwum


SEZON 2009/2010 STATYSTYKI


Imię i nazwiskoGryZwycięstwaPorażkiSkuteczność
Emil Batorowicz46321469%
Dariusz Grabowski46281861%
Tomasz Szybalski36112530%
Ireneusz Wróblewski48192939,5%
Krzysztof Grabowski82625%
Bartłomiej Cendecki330100%




27 czerwca 2010r.

Turniej "TOP 6" na zakończenie rozgrywek
W dniu 27.06.2010r. został rozegrany kończący sezon turniej "TOP 6".
Zawody były bardzo mocno obsadzone, a zwycięzcą okazał się minimalnie lepszy od Roberta Niewiadomskiego, Emil Batorowicz (w bezpośrednim pojedynku wygrał Emil 3:2, 14:12 w piątym secie).
Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje za ambitną grę i wysoki poziom sportowy!

A oto szczegółowe wyniki:
Paweł Składanek - Ireneusz Wróblewski3:1 (9:11, 11:6, 11:2, 12:10)
Bartłomiej Cendecki - Paweł Składanek 0:3(2:11, 8:11, 8:11)
Wróblewski - Piotr Piegat 0:3 (9:11, 6:11, 3:11)
Wróblewski - Cendecki2:3 (9:11, 11:8, 6:11, 11:7, 5:11)
Piegat - Składanek3:2 (4:11, 11:9, 4:11, 12:10, 11:7)
Wróblewski - Robert Niewaidomski 0:3 (5:11, 4:11, 5:11)
Wróblewski - Batorowicz 1:3(6:11, 11:5, 6:11, 4:11)
Cendecki - Piegat 3:0 (11:3, 11:7, 11:8)
Piegat - Niewiadomski 1:3 (11:9, 8:11, 7:11, 9:11)
Niewiadomski - Cendecki 3:0 (11:7, 12:10, 11:8)
Batorowicz - Składanek3:1(11:4, 6:11, 11:9, 11:5)
Batorowicz - Niewiadomski3:2(13:11, 9:11, 11:8, 8:11, 14:12)
Batorowicz - Cendecki3:0(11:6, 11:8, 11:4)
Batorowicz - Piegat3:1(14:12, 6:11, 11:8, 11:9)
Składanek - Niewiadomski1:3(7:11, 6:11, 16:14, 7:11)










23 maja 2010r.

Zwycięstwo na zakończenie rozgrywek
W ostatnim meczu rozgrywek V ligi mężczyzn sezonu 2009/2010 UKS 14 Ursus pokonał na wyjeździe nieobliczalny zespół Lotosu Jabłonna 10:6.
Bardzo dobrze w naszym zespole zaprezentował się Dariusz Grabowski, który wygrał wszystko, co mógł i zdobył dla naszego zespołu 3,5 punktu. Podobnie wypadł Emil Batorowicz, który również zdobył 3,5 punktu (trzeba tutaj wspomnieć o jego bardzo ciekawym pojedynku z Michałem Machnackim, który co prawda nie liczył sie już do wyniku meczu, ale który dostarczył wielu emocji, a jedna z wymian pod koniec piątego seta była na poziomie rzadko oglądanym nawet na najwyższym poziomie rozgrywek - brawo Panowie!).
Swoją cegiełkę dołożył także Krzysztof Grabowski, który zdobył ważny punkt w pojedynku z niełatwym przeciwnikiem.
Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Emil Batorowicz 3,5
Darek Grabowski 3,5
Irek Wróblewski 2
Krzysiek Grabowski 1
A oto szczegółowe wyniki:
Sobczyński - Wróblewski1:3 (11:7, 10:12, 8:11, 4:11)
Machnacki - Grabowski D. 0:3(7:11, 9:11, 4:11)
Cur - Batorowicz 0:3 (7:11, 12:14, 6:11)
Wiśniewski - Grabowski K.0:3 (6:11, 10:12, 4:11)
Cur/Machnacki - Wróblewski/Grabowski K.3:0 (11:5, 11:1, 11:6)
Sobczyński/Wiśniewski - Batorowicz/Grabowski 1:3 (11:8, 2:11, 4:11, 6:11)
Sobczyński - Grabowski D. 1:3(6:11, 9:11, 11:8, 7:11)
Machnacki - Wróblewski 3:2 (11:5, 11:6, 8:11, 9:11, 11:6)
Cur - Grabowski K. 3:0 (11:7, 11:4, 11:6)
Sobczyński - Batorowicz 0:3 (3:11, 7:11, 8:11)
Cur - Wróblewski3:1(6:11, 11:5, 11:3, 11:8)
Machnacki - Grabowski K.3:0(11:8, 11:7, 11:7)
Wiśniewski - Grabowski D.0:3(7:11, 7:11, 8:11)
Sobczyński - Grabowski K.3:0(11:4, 11:4, 11:9)
Wiśniewski - Wróblewski1:3(11:9, 6:11, 3:11, 13:15)








16 maja 2010r.

Efektowne zwycięstwo z UKS II Komorów
Efektownym zwycięstwem 10:3 zakończył się mecz UKS 14 Ursus z drużyną z Komorowa. Dobre zawody rozegrał debiutujący w naszej drużynie Bartek Cendecki, który - na co liczymy - będzie w przyszłym sezonie jednym z filarów naszej drużyny. Słowa uznania należą się także wszystkim pozstałym graczom naszego zespołu.
Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Bartek Cendecki 3
Emil Batorowicz 2,5
Darek Grabowski 2,5
Irek Wróblewski 2

A oto szczegółowe wyniki:
Batorowicz Emil - Cyliński Marek1:3 (3:11, 11:13, 11:8, 8:11)
Wróblewski Ireneusz - Romaszko Aleksander 3:0(11:9, 11:4, 11:3)
Cendecki Bartłomiej - Osiak Jarosław 3:1 (8:11, 11:4, 11:6, 11:2)
Grabowski Dariusz - Tchórz Jacek3:1 (11:9, 11:5, 10:12, 11:4)
Wróblewski/Cendecki - Cyliński/Tchórz2:3 (11:13, 11:7, 9:11, 11:7, 8:11)
Batorowicz/Grabowski - Romaszko/Osiak 3:1 (11:7, 10:12, 11:6, 11:6)
Batorowicz - Romaszko 3:0(11:4, 11:6, 11:8)
Wróblewski - Cyliński 1:3 (11:8, 7:11, 4:11, 7:11)
Grabowski - Osiak 3:0 (11:8, 11:7, 11:7)
Cendecki - Tchórz 3:2 (11:7, 8:11, 11:9, 7:11, 11:9)
Batorowicz - Osiak3:9(11:6, 11:4, 11:9)
Cendecki - Cyliński3:2(11:9, 4:11, 13:11, 3:11, 11:6)
Wróblewski - Tchórz3:1(11:8, 7:11, 14:12, 12:10)








28 marca 2010r.

"Planowana" porażka z liderem
W rozegranym w dniu 28 marca 2010r. meczu, UKS 14 Ursus, odniósł "planową" porażkę z liderem grupy C piątej ligi.
Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Emil Batorowicz 1,5
Dariusz Grabowski 1,5

A oto szczegółowe wyniki:
Batorowicz Emil - Jankowski Mateusz1:3 (9:11, 9:11, 11:6, 3:11)
Wróblewski Ireneusz - Stępiński Sebastian 1:3(9:11, 11:6, 9:11, 9:11)
Grabowski Dariusz - Stępiński Piotr 0:3 (7:11, 3:11, 6:11)
Grabowski Krzysztof - Andrzejczak Tomasz0:3 (3:11, 3:11, 6:11)
Wróblewski/Grabowski K. - Jankowski/Stępiński P.0:3 (1:11, 3:11, 5:11)
Batorowicz/Grabowski D. - Andrzejczak/Stępiński S. 3:0 (11:6, 11:4, 11:7)
Batorowicz - Stępinski S. 3:0(11:9, 11:6, 11:8)
Wróblewski - Jankowski 0:3 (8:11, 8:11, 9:11)
Grabowski K. - Stępiński P. 0:3 (5:11, 6:11, 8:11)
Grabowski D. - Andrzejczak 0:3 (7:11, 5:11, 9:11)
Batorowicz - Stepiński P.1:3(8:11, 10:12, 11:1, 4:11)
Grabowski D. - Jankowski3:2(11:4, 9:11, 6:11, 11:7, 11:7)
Wróblewski - Andrzejczak1:3(8:11, 5:11, 11:9, 5:11)








14 marca 2010r.

Porażka z Sokołem Brwinów
Pod nieobecność najlepszego zawodnika, Emila Batorowicza, UKS 14 Ursus doznał wysokiej porażki z TG Sokół II Brwinów 1:10.
Honorowy punkt dla naszej drużyny zdobył Dariusz Grabowski

A oto szczegółowe wyniki:
Wróblewski Ireneusz - Jarczewski Maciej1:3 (6:11, 11:9, 9:11, 11:13)
Grabowski Dariusz - Łącki Paweł 3:0(11:7, 14:12, 11:9)
Szybalski Tomasz - Hagel Waldemar 0:3 (8:11, 11:13, 6:11)
Grabowski Krzysztof - Osiński Marek0:3 (9:11, 5:11, 6:11)
Szybalski/Grabowski K. - Osiński/Jarczewski0:3 (5:11, 9:11, 8:11)
Wróblewski/Grabowski D. - Hagel/Łącki 1:3 (9:11, 11:8, 11:13, 8:11)
Wróblewski - Łącki 0:3(11:13, 8:11, 9:11)
Grabowski D. - Jarczewski 2:3 (3:11, 5:11, 11:7, 13:11, 7:11)
Grabowski K. - Hagel 0:3 (8:11, 9:11, 12:14)
Szybalski - Osiński 1:3 (9:11, 6:11, 11:9, 2:11)
Wróblewski - Hagel1:3(9:11, 9:11, 11:9, 12:14)








14 marca 2010r.

Wyjazdowe zwycięstwo UKS 14 Ursus z Józefowią III Józefów
Identycznym zwycięstwem, jak w pierwszej rundzie, zakończył się nasz pojedynek z klubem z Józefowa - 10:3.
Zwycięstwo przyszło stosunkowo łatwo, choć młody zawodnik Gospodarzy, Patryk Korab, to z pewnością przyszła gwiazda Mazowieckiego Tenisa Stołowego.
Ważną lekcją dla naszej drużyny jest fakt, że pizza przed i w trakcie meczu to bardzo zły pomysł :)
Punkty dla naszego zespołu zdobyli:
Batorowicz Emil 3
Grabowski Dariusz 3
Wróblewski Ireneusz 2,5
Szybalski Tomasz 1,5

A oto szczegółowe wyniki:
Korab Patryk - Batorowicz Emil0:3 (6:11, 11:13, 8:11)
Soszyński Artur - Wróblewski Ireneusz 0:3(9:11, 7:11, 8:11)
Soszyński Wojciech - Szybalski Tomasz 3:1 (11:6, 11:7, 10:12, 11:6)
Krupiński Krzysztof - Gragowski Dariusz2:3 (11:7, 7:11, 11:9, 8:11, 7:11)
Soszyński W./Soszyński A. - Batorowicz/Grabowski3:2 (11:9, 8:11, 12:10, 10:12, 12:10)
Korab/Skoczek - Wróblewski/Szybalski 1:3 (11:7, 7:11, 8:11, 9:11)
Korab - Wróblewski 2:3(11:4, 11:5, 10:12, 8:11, 7:11)
Soszyński A. - Batorowicz 0:3 (5:11, 7:11, 8:11)
Krupiński - Szybalski 2:3 (4:11, 11:3, 6:11, 11:5, 8:11)
Soszyński W. - Grabowski 2:3 (11:7, 12:10, 11:13, 8:11, 9:11)
Korab - Szybalski3:0(11:8, 11:4, 11:6)
Skoczek - Batorowicz 0:3 (9:11, 8:11, 10:12)
Soszyński A. - Grabowski 1:3(8:11, 8:11, 11:8, 8:11)






28 lutego 2010r.

Pierwszy Urodzinowy Turniej UKS 14 Ursus!!!
W dniu 28 lutego rozegraliśmy turniej będący uwieńczeniem pierwszego roku działalności naszej sekcji (dokładna data powstania grudzień 2008). W turnieju wzięło udział kilkunastu zawodników, którzy po degustacji urodzinowego tortu rzucili się w wir sportowych zmagań. Nie brakowało emocji każdego rodzaju. Była radość, łzy, smak porażki i zwycięstwa.
Specjalne nagrody za wkład w rozwój naszej sekcji otrzymali: Aleksandra Wróblewska i Jan Paliński.
Poniżej prezentujemy zdjęcia zwycięzców poszczególnych kategorii oraz całą galerię turnieju.


W naszym turnieju wzięło udział kilkunastu zawodników


Przed turniejem zawodnicy i kibice mieli okazję spróbować urodzinowego tortu :)

Zwycięzcy Kategorii Szkoła Podstawowa (od lewej):

Adam Stolarczyk II miejsce, Maciej Kaliński I miejsce, Przemek Pawlak III miejsce

Zwycięzcy Kategorii Gimnazjum/Liceum (od lewej):

Rafał Szymański I miejsce, Marta Szymańska III miejsce, Krzysztof Grabowski II miejsce

Zwycięzcy Kategorii Open (od lewej):

Dariusz Grabowski II miejsce, Emil Batorowicz I miejsce, Tomasz Szybalski III miejsce


Jan Paliński odbiera nadrodę specjalną


Aleksandra Wróblewska z nagrodą specjalną











21 lutego 2010r.

Udany rewanż UKS 14 Ursus na początek drugiej rundy.
Udał się zawodnikom UKS 14 Ursus rewanż za wyjazdową porażkę z ATS.
Po ciekawym i wyrównanym meczu nasza drużyna wygrała mecz 10:7.
Punkty dla naszego zespołu zdobyli:
Batorowicz Emil 3
Wróblewski Ireneusz 2,5
Szybalski Tomasz 2,5
Grabowski Dariusz 2

A oto szczegółowe wyniki:
Batorowicz Emil - Hermanowski Kamil3:0 (11:6, 11:2, 12:10)
Wróblewski Ireneusz - Fitzgibbon Tomasz 3:1(4:11, 14:12, 11:7, 11:7)
Grabowski Dariusz - Beziuk Elżbieta 3:1 (9:11, 11:4, 11:7, 11:6)
Szybalski Tomasz - Dźwigała Łukasz0:3 (8:11, 10:12, 6:11)
Batorowicz/Grabowski - Dźwigała/Beziuk2:3 (11:13, 11:8, 8:11, 11:5, 10:12)
Wróblewski/Szybalski - Hermanowski/Fitzgibbon 3:2 (11;7, 11:7, 7:11, 12:14, 11:8)
Batorowicz - Fitzgibbon 3:0(11:3, 11:4, 11:4)
Wróblewski - Hermanowski 1:3 (10:12, 11:2, 3:11, 7:11)
Szybalski - Beziuk 3:1 (9:11, 11:4, 11:9, 11:9)
Grabowski - Dźwigała 3:1 (6:11, 11:4, 14:12, 11:4)
Batorowicz - Beziuk3:1(9:11, 17:15, 11:6, 11:9)
Grabowski - Hermanowski 3:0 (12:10, 11:5, 11:6)
Wróblewski - Dźwigała 2:3 (12:14, 4:11, 12:10, 11:8, 9:11)
Szybalski - Fitzgibbon 3:0 (11:6, 11:7, 11:5)
Batorowicz - Dźwigała 2:3 (12:14, 11:7, 11:6, 4:11, 10:12)
Szybalski - Hermanowski1:3(5:11, 11:8, 4:11, 9:11)
Wróblewski - Beziuk 3:0 (11:7, 11:5, 11:6)








24 stycznia 2010r.

UKS 14 Ursus - UKS Sanniki 10:8
W fantastycznym meczu rozegranym dnia 24 stycznia UKS 14 pokonał na własnej hali zespół z Sannik 10:8.
Skutecznością zachwycił Emil Batorowicz, zdobywca 4 punktów. Kompleks "czopiarza" przełamał Ireneusz Wróblewski, którego punkt w pojedynku z obrońcą okazał się decydujący dla wyniku całego meczu.
Trzeba jednak przyznać, że po przegraniu obydwu debli, kiedy stan meczu wynosił 1:5, mało kto wierzył w nasze zwycięstwo. Jednakże, niczym Fenix z popiołów, drużyna UKS 14 odrodziła się po początkowych porażkach i wygrała cały mecz.
Punkty dla naszego zespołu zdobyli:
Batorowicz Emil 4
Szybalski Tomasz 1
Grabowski Dariusz 2
Wróblewski Ireneusz 3

A oto szczegółowe wyniki:
Wróblewski Ireneusz - Ciechomski Adam1:3 (6:11, 14;12, 8:11, 9:11)
Grabowski Dariusz - Kotowicz Adam 2:3(6:11, 5:11, 11:4, 11:0, 11:13)
Batorowicz Emil - Michalak Dawid 3:0 (11:7, 11:7, 11:7)
Szybalski Tomasz - Podsiadły Henryk1:3 (11:5, 6:11, 7:11, 6:11)
Batorowicz/Grabowski - Ciechomski/Kotowicz1:3 (13:15, 11:8, 11:13, 5:11)
Wróblewski/Szybalski - Michalak/Podsiadły 2:3 (11:9, 7:11, 11:9, 5:11, 8:11)
Wróblewski - Kotowicz 3:2(11:9, 13:11, 4:11, 5:11, 11:7)
Grabowski - Ciechomski 3:1 (11:13, 11:5, 11:6, 11:7)
Szybalski - Michalak 3:1 (11:7, 6:11, 11:8, 11:4)
Batorowicz - Podsiadły 3:1 (11:8, 11:8, 11:9)
Wróblewski - Michalak3:1(9:11, 17:15, 11:6, 11:9)
Batorowicz - Ciechomski 3:0 (11:5, 11:8, 11:6)
Grabowski - Podsiadły 0:3 (2:11, 4:11, 8:11)
Szybalski - Kotowicz 1:3 (11:13, 9:11, 15:13, 13:15)
Wróblewski - Podsiadły 3:1 (7:11, 11:9, 12:10, 11:7)
Szybalski - Ciechomski2:3(12:10, 6:11, 7:11, 13:11, 8:11)
Grabowski - Michalak 3:0 (11:8, 11:7, 11:3)
Batorowicz - Kotowicz 3:0 (11:5, 11:8, 11:6)








17 stycznia 2010r.

ATS V Warszawa - UKS 14 Ursus 10:8
W rozegranym w dniu 17 stycznia meczu V Ligi UKS 14 Ursus, po bardzo zaciętej walce, przegrał z ATS Warszawa 8:10.
Bardzo dobre zawody rozegrał Tomasz Szybalski, którego gra w pierwszej kolejce z Kamilem Hermanowskim była ozdobą całych zawodów. W pojedynku tym Tomek prowadził w piątym secie już 7:0, by doprowadzić do stanu 9:10! Następnie obronił piłkę meczową oraz wygrał seta 13:11, a tym samym cały pojedynek.
Gładkie wygranie obydwu debli rozbudziło nasze nadzieje na zwycięstwo w całym meczu. Niestety słabsza dyspozycja Darka Grabowskiego i Irka Wróblewskiego spowodowała, że cały mecz przegraliśmy 8:10.
Punkty dla naszego zespołu zdobyli:
Batorowicz Emil 2,5
Szybalski Tomasz 2,5
Grabowski Dariusz 1,5
Wróblewski Ireneusz 1,5



A oto szczegółowe wyniki:
Beziuk Elżbieta - Batorowicz Emil0:3 (4:11, 9:11, 3:11)
Dźwigała Łukasz - Grabowski Dariusz 3:1(11:5, 8:11, 12:10, 11:9)
Kwaśniewski Michał - Wróblewski Ireneusz 3:0 (12:10, 11:3, 12:10)
Hermanowski Kamil - Szybalski Tomasz2:3 (11:6, 11:9, 5:11, 5:11, 11:13)
Kwaśniewski/Dźwigała - Batorowicz/Grabowski0:3 (7:11, 8:11, 4:11)
Hermanowski/Beziuk - Wróblewski/Szybalski 0:3 (9:11, 7:11, 8:11)
Beziuk - Grabowski 0:3(9:11, 12:14, 4:11)
Dźwigała - Batorowicz 3:2 (11:8, 10:12, 11:9, 9:11, 11:4)
Hermanowski - Wróblewski 3:1 (11:9, 13:11, 6:11, 11:8)
Kwaśniewski - Szybalski 3:1 (11:8, 8:11, 11:9, 12:10)
Fitzgibbon - Wróblewski0:3(6:11, 7:11, 8:11)
Kwaśniewski - Batorowicz 3:1 (11:7, 8:11, 11:6, 11:6)
Dźwigała - Szybalski 3:1 (11:8, 11:8, 2:11, 11:7)
Hermanowski - Grabowski 3:2 (19:21, 7:11, 11:5, 11:9, 11:5)
Fitzgibbon - Szybalski 1:3 (8:11, 6:11, 11:9, 10:12)
Hermanowski - Batorowicz0:3(4:11, 6:11, 10:12)
Dźwigała - Wróblewski 3:2 (8:11, 11:9, 9:11, 11:6, 11:9)
Kwaśniewski - Grabowski 3:2 (11:6, 7:11, 11:7, 6:11, 11:5)








20 grudnia 2009r.

Zwycięstwo UKS 14 Ursus w przedświąteczną niedzielę!
W rozegranym w przedświąteczną niedzielę meczu, UKS 14 Ursus pokonał LKS LOTOS Jabłonna 10:3.
Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Batorowicz Emil 3,5
Grabowski Dariusz 2,5
Szybalski Tomasz 2,5
Wróblewski Ireneusz 1

oraz pomyślnie debiutujący - Krzyś Grabowski 1pkt.

A oto szczegółowe wyniki:
Batorowicz Emil - Brasiun Mieczysław3:1 (11:7, 11:6, 8:11, 11:6)
Wróblewski Ireneusz - Cur Mariusz 3:2(12:10, 14:12, 14:16, 11:13, 11:8)
Grabowski Dariusz - Sobczyński Adam 3:0 (11:6, 11:9, 12:10)
Szybalski Tomasz - Wiśniewski Marcin 3:0 (11:6, 11:4, 11:9)
Grabowski D./Szybalski Wiśniewski/Sobczyński - 3:0 (11:4, 11:5, 11:1)
Batorowicz/Wróblewski - Cur M./Brasiun 2:3 (7:11, 11:4, 11:5, 10:12, 9:11)
Batorowicz - Cur M. 3:1(11:4, 11:6, 4:11, 12:10)
Wróblewski - Brasiun 0:3 (3:11, 5:11, 4:11)
Szybalski - Sobczyński 3:0 (11:4, 11:4, 11:6)
Grabowski - Wiśniewski 3:1 (7:11, 11:7, 11:4, 11:8)
Batorowicz - Sobczyński 3:0(11:7, 11:7, 11:8)
Grabowski - Brasiun 0:3 (6:11, 7:11, 7:11)
Grabowski Krzysztof - Cur Klaudia 3:0 (11:1, 11:3, 11:4)








13 grudnia 2009r.

"Trzynasty" nie przyniósł nam szczęścia...
W rozegranym w dniu 13 grudnia meczu w Komorowie, UKS 14 Ursus przegrał z drugą drużyną UKS Komorów 3:10.
Efektownie i skutecznie zagrał Emil Batorowicz, zdobywając 2 pkt. Dobrze zagrał Dariusz Grabowski, zdobywca 1 pkt.
Dobry mecz rozegrał też Tomasz Szybalski, który napędził sporo strachu bardziej renomowanym przeciwnikom.

A oto szczegółowe wyniki:
Markiewicz - Batorowicz2:3 (11:9, 5:11, 8:11, 11:7, 5:11)
Cyliński - Wróblewski 3:0 (11:7, 16:14, 11:7)
Tchórz - Szybalski 3:1 (13:11, 11:8, 11:13, 11:7)
Kiełbik - Grabowski 3:0 (11:6, 11:4, 12:10)
Markiewicz/Kiełbik - Batorowicz/Szybalski3:1 (4:11, 11:4, 11:9, 11:6)
Tchórz/Cyliński - Wróblewski/Grabowski 3:2 (8:11, 11:2, 9:11, 5:11, 11:6)
Markiewicz - Wróblewski 3:0(11:4, 11:8, 11:8)
Cyliński - Batorowicz 1:3 (12:10, 7:11, 13:15, 9:11)
Kiełbik - Szybalski 3:1 (11:8, 9:11, 12:10, 11:9)
Tchórz - Grabowski 2:3 (12:10, 9:11, 11:9, 8:11, 9:11)
Markiewicz - Szybalski 3:1 (11:4, 11:3, 6:11, 13:11)
Tchórz - Batorowicz 3:1 (11:6, 6:11, 17:15, 11:9)
Cyliński - Grabowski 3:0 (11:7, 11:7, 11:5)








06 grudnia 2009r.

GULKS "Żak - Iskra" II Kotuń - UKS 14 URSUS 9:9
Po porażkach i zwycięstwie przyszedł czas na remis. W rozegranych w Mikołajki zawodach zremisowaliśmy na najdalszym wyjeździe tej rundy z drugim zespołem Kotunia.
Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Emil Batorowicz - 3,5 pkt, Ireneusz Wróblewski 2,5 pkt, Dariusz Grabowski - 2pkt, Tomek Szybalski - 1pkt.

A oto szczegółowe wyniki:
Marciniak Łukasz - Batorowicz Emil3:0 (11:7, 11:7, 11:9)
Jarocki Daniel - Grabowski Dariusz 0:3 (10:12, 6:11, 8:11)
Kordecki Jacek - Wróblewski Ireneusz 3:0 (11:8, 11:4, 11:6)
Kurkus Daniel - Szybalski Tomasz2:3 (11:7, 7:11, 9:11, 13:11, 2:11)
Marciniak/Jarocki - Grabowski/Szybalski3:0 (11:9, 14:12, 12:10)
Kordecki/Kurkus - Batorowicz/Wróblewski 1:3 (7:11, 9:11, 11:7, 9:11)
Marciniak - Grabowski 0:3 (5:11, 13:15, 9:11)
Jarocki - Batorowicz 1:3 (10:12, 8:11, 11:7, 13:15)
Kurkus - Wróblewski 1:3 (12:14, 13:11, 5:11, 7:11)
Kordecki - Szybalski 3:1 (11:7, 11:5, 8:11, 11:9)
Marciniak - Wróblewski3:1 (11:7, 11:7, 9:11, 11:9)
Kordecki - Batorowicz 0:3 (10:12, 9:11, 9:11)
Jarocki - Szybalski 3:1 (11:9, 14:12, 6:11, 11:8)
Kurkus - Grabowski 1:3 (4:11, 9:11, 11:3, 7:11)
Marciniak - Szybalski 3:1 (11:9, 11:8, 9:11, 11:3)
Kurkus - Batorowicz0:3(7:11, 8:11, 4:11)
Jarocki - Wróblewski 0:3 (10:12, 8:11, 7:11)
Kordecki - Grabowski 3:1 (11:9, 11:7, 7:11, 11:9)








1 grudnia 2009r.

Zwyciestwo UKS 14 Ursus w czwartej kolejce ligowej!!!
Zwycięstwo z Józefowią III Józefów, w stosunku 10:3, to pierwsza historyczna wygrana klubu z Ursusa w rozgrywkach ligowych. Bardzo młoda i bardzo ambitna drużyna z Józefowa dzielnie stawiała opór naszym graczom.
W naszej drużynie przełamał się Tomek Szybalski, który wygrał obydwa swoje mecze singlowe, czym zdobył 2 punkty.
Dla naszej drużyny punktowali również: Emil Batorowicz - 3,5 pkt, Ireneusz Wróblewski 2,5 pkt i Dariusz Grabowski - 2pkt.

A oto szczegółowe wyniki:
Batorowicz Emil - Soszyński Wojciech3:1 (11:7, 11:8, 5:11, 11:6)
Grabowski Dariusz - Korab Patryk 3:1 (11:8, 11:7, 7:11, 11:6)
Wróblewski Ireneusz - Soszyński Artur 3:1 (9:11, 11:9, 13:11, 11:5)
Szybalski Tomasz - Olczak Mariusz 3:2 (11:8, 8:11, 5:11, 11:8, 11:8)
Batorowicz/Wróblewski - Korab/Olczak3:0 (11:7, 11:3, 13:11)
Grabowski/Szybalski - Soszyński W./Soszyński A. 0:3 (8:11, 6:11, 10:12)
Batorowicz - Korab 3:1 (5:11, 11:5, 11:6, 11:6)
Grabowski - Soszyński W. 1:3 (10:12, 8:11, 11:7, 13:15)
Szybalski - Soszyński A. 3:0 (11:9, 11:9, 11:9)
Wróblewski - Olczak 3:2 (3:11, 11:9, 7:11, 11:2, 11:7)
Batorowicz - Soszyński A. 3:0 (11:5, 11:5, 11:5)
Wróblewski - Soszynski W. 2:3 (12:10, 5:11, 9:11, 11:9, 7:11)
Grabowski - Skoczek Michał 3:0 (11:8, 11:8, 11:9)










11 listopada 2009r.

Porażka UKS 14 z liderem rozgrywek po bardzo zaciętej walce!!!
Skazywana na pożarcie drużyna UKS 14 Ursus stawiła nieoczekiwanie silny opór dotychczasowemu liderowi-drużynie "Sokół" Brwinów, przegywając po bardzo emocjonującej walce 7:10.
Kolejne dobre zawody rozegrał Dariusz Grabowski, który zdobył dla naszej drużyny 2,5 pkt.
Na swoim, dobrym poziomie, zagrał wreszcie Emil Batorowicz zdobywając 3,5 pkt.
Nieco gorzej zagrał Ireneusz Wróblewski zdobywając 1 pkt i w dwóch pojedynkach ulegając przeciwnikom 2:3 w setach.
Czekamy na przełamanie Tomka Szybalskiego, który z meczu na mecz rozgrywa coraz lepsze zawody.

A oto szczegółowe wyniki:
Płóciennik Janusz - Batorowicz Emil2:3 (11:6, 11:8, 6:11, 6:11, 4:11)
Osiński Marek - Szybalski Tomasz 3:0 (11:3, 11:8, 11:3)
Łącki Paweł - Wróblewski Ireneusz 2:3 (5:11, 11:4, 14:12, 4:11, 8:11)
Hagel Waldemar - Grabowski Dariusz 3:1 (11:9, 7:11, 11:9, 11:6)
Płóciennik/Osiński - Wróblewski/Szybalski3:0 (11:8, 11:4, 11:2)
Łącki/Hagel - Batorowicz/Grabowski 0:3 (4:11, 7:11, 7:11)
Osiński - Batorowicz 3:2 (6:11, 8:11, 11:8, 11:6, 11:8)
Płóciennik - Szybalski 3:1 (11:9, 11:7, 8:11, 11:6)
Hagel - Wróblewski 3:2 (11:7, 9:11, 8:11, 11:9, 11:5)
Łącki - Grabowski 1:3 (7:11, 7:11, 11:9, 6:11)
Płóciennik - Wróblewski 3:2 (13:11, 11:6, 8:11, 6:11, 11:6)
Łącki - Batorowicz 0:3 (9;11, 5:11, 8:11)
Osiński - Grabowski 3:0 (11:5, 11:6, 11:6)
Hagel - Szybalski 3:0 (11:6, 11:5, 11:5)
Płóciennik - Grabowski 1:3 (11:9, 9:11, 8:11, 7:11)
Hagel - Batorowicz 1:3 (8:11, 11:7, 7:11, 9:11)
Osiński - Wróblewski 3:1 (9:11, 11:4, 11:5, 11:7)










08 listopada 2009r.

Porażka UKS 14 w debiucie na własnej hali!
W debiucie ligowym w roli gospodarza UKS 14 uległ drużynie ULKS Nawiślanin Słubice w stosunku 1:10.
Jedyny punkt dla naszego zespołu zdobył:
Dariusz "Czarny Koń" Grabowski

A oto szczegółowe wyniki:
Batorowicz Emil - Domański Amadeusz 1:3 (6:11, 8;11, 11:9, 8:11)
Szybalski Tomasz - Buła Michał 0:3 (8:11, 4:11, 7:11)
Wróblewski Ireneusz - Buła Marcin 0:3 (5:11, 8:11, 8:11)
Grabowski Dariusz - Kamiński Michał 3:1 (11:4, 5:11, 11:9, 11:4)
Szybalski/Grabowski - Buła Marcin/Domański2:3 (9:11, 11:7, 14:12, 7:11, 9:11)
Batorowicz/Wróblewski - Buła Michał/Kamiński 0:3 (9:11, 8:11, 10:12)
Batorowicz - Buła Michał 2:3 (11:7, 6:11, 7:11, 15:13, 12:14)
Szybalski - Domański 0:3 (7:11, 8:11, 8:11)
Grabowski - Buła Marcin 1:3 (8:11, 11:9, 9:11, 6:11))
Wróblewski - Kamiński 1:3 (11:13, 15:13, 4:11, 8:11)
Batorowicz - Buła Marcin 3:0 (11:7, 11:5, 11:5)










25 października 2009r.

Historyczny dzień dla sportu w Ursusie
W dniu dziesiejszym odbył się pierwszy mecz ligowy w tenisie stołowym drużyny z Ursusa. UKS 14 Ursus po zaciętej walce uległ drużenie KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki w stosunku 5:10.
Punkty dla naszego zespołu zdobyli:
Emil Batorowicz-2
Dariusz Grabowski-1,5
Ireneusz Wróblewski-1,5

A oto szczegółowe wyniki:
Jankowski Mateusz-Batorowicz Emil 2:3 (13:15, 8:11, 12:10, 13:11, 6:11)
Stępiński Piotr-Szybalski Tomasz 3:0 (11:2, 11:7, 11:9)
Andrzejczak Tomasz - Grabowski Dariusz 3:0 (11:9, 11:6, 11:8)
Kalisz Kinga - Wróblewski Ireneusz 0:3 (5:11, 8:11, 10:12)
Andrzejczak/Jankowski - Batorowicz/Szybalski 3:2 (8:11, 11:3, 11:6, 9:11, 12:10)
Kalisz/Stępiński - Grabowski/Wróblewski 2:3 (12:10, 6:11, 11:3, 8:11, 8:11)
Jankowski - Szybalski 3:0 (11:6, 11:6, 11:8)
Stępiński - Batorowicz 0:3 (5:11, 8:11, 10:12)
Kalisz - Grabowski 0:3 (8:11, 11:13, 8:11)
Andrzejczak - Wróblewski 3:2 (11:5, 8:11, 11:3, 8:11, 11:6)
Jankowski - Grabowski 3:0 (11:7, 11:5, 11:5)
Andrzejczak - Batorowicz 3:0 (11:8, 11:9, 11:7)
Stępiński - Wróblewski 3:2 (6:11, 8:11, 11:8, 11:7, 11:7)
Kalisz - Szybalski 3:2 (11:6, 6:11, 11:6, 8:11, 11:8)
Jankowski - Wróblewski 3:0 (11:8, 11:8, 11:8)










20 września 2009r.

Udany występ Krzysztofa Grabowskiego w Grand Prix Wiązowny
Efektownie zadebiutował Krzysztof Grabowski w I Turnieju III Edycji Grand Prix Wiązowny. Zawodnik naszego klubu w swojej kategorii wiekowej (młodzik) zajął III miejsce. Jest to dobry prognostyk przed rozpoczynającym się właśnie sezonem, w którym liczymy na dalsze sukcesy.
KRZYSIOWI GRATULUJEMY UDANEGO WYSTĘPU!!!



4 sierpnia 2009r.

Jesteśmy już pełnoprawnym członkiem MOZTS!
Na lipcowym posiedzeniu Zarząd Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego przyjął Klub UKS 14 w poczet swoich członków. Tym samym staliśmy się pełnoprawnym Klubem, którego zawodnicy mogą brać udział w rozgrywkach na wszystkich szczeblach organizowanych przez Związek.



2 czerwca 2009r.

Nowe koszulki
Dotarły już nowe koszulki zaprojektowane przez autora logo naszego Klubu Artura Wółkowskiego.



2 kwietnia 2009r.

"Piąty element"
Już jest!
Miło nam poinformować, że dotarł już piąty stół, który dzięki błyskawicznemu złożeniu przez II Trenera, p. Jana Palińskiego, już służy naszej sekcji :-)



31 marca 2009r.

Piąty stół

Ponieważ frekwencja na treningach przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, aktualnie czynimy starania o pozyskanie kolejnego, piątego już, stołu. Pozwoli on na efektywniejsze treningi i sprostanie oczekiwaniom społeczności Ursusa.