Rozgrywki ligowe15 czerwca 2014r.

Maciej Maciejewski i Marcin Łopatowski zwycięzcami mistrzostw UKS 14 Ursus
Maciej Maciejewski w kategorii Junior zwyciężył bezapelacyjnie, pozostawiając w pokonanym polu Macieja Kaczkowskiego (miejsce drugie) oraz Jakuba Kordela (miejsce trzecie). Warto też wspomnieć o regularnych postępach i coraz lepszej grze Jakuba Kupisza, który zajął miejsce czwarte.

W kategorii Open zwyciężył Marcin Łopatowski, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował trzecioligowe barwy UKS naszego klubu, pokonując w finale Wojtka Dąbrowskiego. Trzecie miejsce, po pokonaniu Grzegorza Lewandowskiego, zajął Kamil Czerkies.
Drużyna UKS 14 Ursus i Goście11 maja 2014r.

Zwycięstwo nad ATS-em na zakończenie sezonu
W ostatnim meczu ligowego sezonu drużyna UKS 14 Ursus pokonała ATS IV Warszawa w stosunku 8:4. W zespole przeciwnika najlepiej zagrał nasz były zawodnik, Paweł Składanek (który pokonał min. Leszka Pędę). W naszym zespole warto podkreślić dobrą grę młodziutkiego debla - Maciej Maciejewski i Jakub Kordel (dla tego drugiego był to absolutny debiut ligowy), którzy dzielnie stawiali opór znacznie bardziej doświadczonej parze, Składanek - Lewandowski.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Darek Grabowski - 3p
Leszek Pęda - 2,5p
Ireneusz Wróblewski - 2,5p
ATS IV Warszawa - UKS 14 Ursus, 4:802 marca 2014r.

Zwycięstwo po zaciętym boju z drużyną ze Skórca
W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej drużyna z Ursusa pokonała Gości ze Skórca, 8:6. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg, a wygrana aż do ostatnich pojedynków pozostawała sprawą otwartą. Rutyna wzięła jednak górę i udało nam się pokonać ambitny zespół Gości.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Darek Grabowski - 3p
Leszek Pęda - 2,5p
Robert Niewiadomski - 2p
Ireneusz Wróblewski - 0,5p
GLUKS Naprzód Skórzec Grzybowy Raj - UKS 14 Ursus, 6:805 stycznia 2014r.

Efektowne zwycięstwo nad ATS i udany debiut ligowy Maćka Maciejewskiego
Drużyna UKS 14 Ursus rozpoczęła rok 2014 efektownym zwycięstwem w derbowym meczu z ATS Warszawa, 8:2. Co szczególnie cieszy, bardzo udanie zadebiutował wychowanek naszej sekcji, Maciej Maciejewski. W pierwszym meczu nieznacznie uległ Andrzejowi Piotrowskiemu, 2:3. A w drugim swoim pojedynku singlowym zdecydowanie pokonał Jaromira Domorada, 3:0. Maćku tak trzymaj!!!
Pozostali nasi zawodnicy zrobili to, co do nich należało i nie pozostawili złudzeń Gościom z ATS-u, kto w dniu dzisiejszym był lepszy.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Marcin Ostrowski - 2,5p
Robert Niewiadomski - 2p
Leszek Pęda - 2p
Maciej Maciejewski - 1p
Ireneusz Wróblewski - 0,5p

Zobacz protokółUKS 14 Ursus-ATS Warszawa, 8:201 grudnia 2013r.

Porażka 3:8 w wyjazdowym meczu z liderem z Kowali
W wyjazdowym meczu z drużyną z Kowali ponieśliśmy zasłużoną porażkę, 3:8. W drużynie Gospodarzy prym wiódł, oczywiście, Dariusz Świątek. Natomiast w naszym zespole zabrakło odrobinę szczęścia i umiejętności, aby pokusić się o bardziej wyrównany wynik.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Robert Niewiadomski - 1,5p
Dariusz Grabowski - 1,5p

LUKS Kowala - UKS 14 Ursus, 8:324 listopada 2013r.

Pozytywne przełamanie w meczu z Kotuniem
Wreszcie zagraliśmy na swoim poziomie. Doskonałe zawody rozegrał zdobywca kompletu punktów, Robert Niewiadomski, który powrócił do swojej normalnej, wysokiej formy. W meczu, który do końca trzymał w napięciu, wszyscy zawodnicy dołożyli po swojej cegiełce do końcowego zwycięstwa. Sukces jest tym bardziej cenny, że pozwolił nam podbudować się psychicznie, po wcześniejszym, niefortunnym meczu z Józefowem.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Robert Niewiadomski - 3,5p
Marcin Ostrowski - 2p
Leszek Pęda - 1p
Ireneusz Wróblewski - 1p
Dariusz Grabowski - 0,5p


Zobacz protokół
Zobacz relację video


UKS 14 Ursus - GULKS Żak Iskra Kotuń, 8:517 listopada 2013r.

"Nieplanowana" porażka z drużyną z Józefowa
Dobra postawa Marcina Ostrowskiego, przy znacznie gorszej grze pozostałej części drużyny, to za mało, by debiut dwóch nowiuteńkich stołów można było uznać za udany. Wynik meczu nie odzwierciedla, co prawda, wyrównanego poziomu pojedynków, ale nie jest to dla nas żadnym usprawiedliwieniem. Ten mecz, po prostu, należało wygrać...

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Marcin Ostrowski - 2p
Robert Niewiadomski - 0,5p
Dariusz Grabowski - 0,5p


Zobacz protokółUKS 14 Ursus - MLKS Józefowia II Józefów, 4:820 października 2013r.

IV-ligowe zwycięstwo, 8:4, w Skórcu
W trzeciej kolejce odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo na czwartoligowym froncie nad drużyną GLUKS Naprzód Skórzec Grzybowy Raj. Nasi rywale wystąpili w młodym, obiecującym składzie, wzmocnionym doświadczonym Zbigniewem Prokuratem (który zdobył zresztą komplet punktów). Szczególnie dobre wrażenie zrobił najmłodszy zawodnik, Mateusz Sopiński, który swoją ambitną postawą mógłby być przykładem dla wielu innych, starszych zawodników.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Dariusz Grabowski - 2,5p
Robert Niewiadomski - 2,5p
Marcin Ostrowski - 2p
Ireneusz Wróblewski - 1p


Zobacz protokół
Zobacz relację video


GLUKS Naprzód Skórzec Grzybowy Raj - UKS 14 Ursus, 4:813 października 2013r.

Porażka drużyny z Ursusa z drugą drużyną Sokoła Brwinów, 3:8
Nie udało się osiągnąć korzystnego rezultatu z zaprzyjaźnioną drużyną Brwinowa. Nie udało się "nadgryźć" najcięższej armaty drużyny z Brwinowa - Kamila Czerkiesa (serdecznie pozdrawiamy), chociaż w meczu z Ireneuszem Wróblewskim potrzebował aż pięciu setów do odniesienia zwycięstwa :-))
W naszym zespole nieco poniżej swoich możliwości zagrał Robert Niewiadomski, który najwyraźniej potrzebuje nieco więcej czasu na zaprzyjaźnienie się z nowym sprzętem. Najlepiej zagrał Marcin Ostrowski, który być może, chcąc nie chcąc, będzie się musiał pogodzić z pozytywną presją najlepiej punktującego gracza.
Grająca w II lidze drużyna UKS 14 Ursus-Marymont również przegrała swój mecz 4:6 z Victorią Płock. Do remisu zabrakło jedego punktu. Zobacz protokół II ligi


Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Marcin Ostrowski - 2p
Dariusz Grabowski - 1p


Zobacz protokół
Zobacz relację video


UKS 14 Ursus - TG Sokół Brwinów II, 3:806 października 2013r.

Pierwsze koty za płoty...
Sezon 2013/2014 rozpoczęty! Czwartoligowa drużyna Ursusa zainaugurowała sezon potyczką z zespołem z Szydłowca. Sympatyczna drużyna Gospodarzy, wzmocniona dodatkowo byłym drugoligowcem - Wiesławem Mazurkiem - zasłużenie wygrała 8:4. W naszej drużynie cieszy dobra dyspozycja Marcina Ostrowskiego, który powoli oswaja się z grą o wysoką stawkę i zaczyna pokazywać to, co naprawdę potrafi. Z dobrej strony pokazali się również: Darek Grabowski (min. przegrana 2:3 z Wiesławem Mazurkiem) i Robert Niewiadomski (min. przegrana z Arkiem Radkiem, w piątym secie na przewagi).
Pierwsza drużyna również poniosła porażkę w Piasecznie z tamtejszym Returnem, 2:8.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Dariusz Grabowski - 1,5
Robert Niewiadomski - 1,5
Marcin Ostrowski - 1

Zobacz skan protokołu
Zobacz relację video


SKS Szydłowiec - UKS 14 Ursus, 8:4